Prodej nemovitosti je důležitý životní krok, na který zpravidla navazují další neméně významné kroky. Například pořízení nové nemovitosti, majetkové vypořádání, splacení dluhů, apod. Rizik spojených s prodejem nemovitosti je přitom celá řada. Od nejrůznějších průtahů a komplikací až po ztrátu peněz či celé nemovitosti. Proto nám asi dáte za pravdu, že se nevyplatí nic podcenit.

Experti na reality jsou tady od toho, aby Vás hladce provedli celou transakcí. Získáme pro Vás vyšší prodejní cenu a zajistíme bezpečný průběh.

 

Jak probíhá spolupráce s námi?

Prodej nemovitosti obvykle realizujeme v několika následujících krocích.

Osobní setkání a prohlídka nemovitosti

S každým prodávajícím se rádi osobně setkáme. Ideální je schůzka přímo v nemovitosti, která se bude prodávat.

Při prohlídce nás můžete seznámit s technickými záležitostmi jako např. stáří a stav nemovitosti, velikost, vybavení, poplatky, apod. Představíme Vám možnosti naší spolupráce. Popíšeme Vám postup a navrhneme strategii prodeje.

 

Správné nastavení ceny

Pro úspěšný prodej je naprosto klíčové správné nastavení ceny. Právě toto společně s marketingem je jedna z nejdůležitějších disciplín na realitním trhu.

Při doporučení nabídkové/prodejní ceny vycházíme jak ze srovnávací tržní analýzy obdobných nemovitostí v dané lokalitě, tak především z realizovaných prodejů za poslední 1 rok.

 

Příprava nemovitosti k prodeji

Přípravu nemovitosti naprostá většina prodávajících i makléřů podceňuje, přitom mnohdy nenáročná úprava dokáže zvýšit atraktivitu i hodnotu nemovitosti.

Dříve než pořídíme kvalitní fotografie a vodíme potencionální kupující na prohlídky, děláme maximum pro to, aby byla nemovitost především uklizená a čistá. Velmi účinné je také nemovitost odosobnit, tedy uschovat různé osobní věci a doplňky tak, aby si kupující mohl snáze představit sebe sama jako nového obyvatele daných prostor.

Tipů máme samozřejmě mnohem více. Pokud se rozhodnete pro spolupráci s námi, rádi vám je představíme.

 

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)

Podle zákona č. 318/2012 Sb. je nutné, aby byl u většiny nemovitostí již ve fázi inzerování zpracován PENB. Při nedodržení může být udělena pokuta jak prodávajícímu, tak i realitní kanceláři, a to až do výše 100 000 korun. V zájmu obou stran tedy vždy myslíme i na PENB a zajišťujeme i jeho vypracování.

 

Profesionální marketing

Můžete mít báječnou nemovitost se správně nastavenou cenou, ale pokud ji nedokážete patřičně zviditelnit, je to k ničemu. Proto je pro nás propagace naprostou prioritou.

Fotíme obvykle zrcadlovkou NIKON. Spolupracujeme i s profesionálním fotografem, který mimo výjimečné fotografie pro nás zajišťuje i poutavé videoprohlídky, které zaujmou mnohem více, než samotné fotografie. Perfektní videoprohlídka ve spojení s hudbou totiž budí pozitivní emoce, které významně ovlivňují rozhodování.

Inzerujeme na nejnavštěvovanějším realitním serveru v česku – www.sreality.cz, stejně jako i na dalších realitních serverech. Zaměřujeme se i na propagaci prostřednictvím placených kampaní na facebooku. Zároveň prověřujeme vlastní databázi klientů a obvoláváme potenciální kupující. Umisťujeme plachty s nápisem „na prodej“ a spoustu dalšího, podle konkrétní situace a naší domluvy.

 

Prohlídky nemovitosti

Snažíme se šetřit váš i náš čas, proto předem prověřujeme každého zájemce a zjišťujeme, jaká jsou jeho přání a požadavky na nemovitost. Na prohlídky pak přivádíme pouze vhodné zájemce.

 

Rezervace nemovitosti

Jakmile kupující projeví o nemovitost zájem, uzavíráme trojstrannou rezervační smlouvu mezi kupujícím, prodávajícím a realitní kanceláří. V této smlouvě je uvedena kupní cena, nejpozdější termín uzavření kupní smlouvy a také výše rezervačního poplatku, který činí max. 5% z ceny nemovitosti a skládá ho kupující. Následně zadáváme připravit návrh kupní smlouvy a kupující si případně zajišťuje financování.

S financováním kupujícím můžeme pomoci a tím i zrychlit celý proces prodeje. Spolupracujeme totiž s hypotečními makléři, kteří pro kupujícího napříč různými bankami vyberou tu nejvýhodnější nabídku.

 

Kupní smlouva/dohoda o převodu družstevního podílu a úschova kupní ceny

Kupní smlouvy pro naše klienty chystá renomovaná advokátní kanceláře s dlouholetými zkušenostmi v oblasti realitního práva. Smlouvy jsou proto zcela bezpečné. Veškeré platby kupních cen navíc probíhají přes bezpečnou advokátní nebo notářskou úschovu.

Součástí našich služeb je i zajištění kolku a podání kupní smlouvy na Katastrální úřad, nebo předložení dohody o převodu družstevního podílu družstvu.

 

Předání nemovitosti a převod energií

Jakmile dojde k převodu vlastnického práva, zajištujeme předání nemovitosti novému majiteli – a to včetně předávacího protokolu s aktuálními stavy měřidel. Zároveň pomůžeme i s přepisem smluv s dodavateli energií na nového majitele.